ביקשו מכם לשלוח תקציר על המיזם?
מתלבטים מה הכי נכון לשלוח בפעם הראשונה למשקיע?
המצגת של היום היא ה- One Pager של אתמול

מאת: שלומי גורן, יועץ עסקי בכיר

התפקיד של One Pager הנו להזמין את היזם לפגישה עם המשקיע או לחלופין שהמשקיע הפוטניציאלי יבקש מידע נוסף על סמך אותו מסמך. ה-One Pager נועד לתמצת את התוכנית העסקית לעמוד אחד ובדרך כלל יוצא עמוד מאוד עמוס טקסטואלית.

ה-One Pager הוא בעצם כלי יעיל עבור משקיעים אשר בעזרתו ניתן לסנן את מי להזמין לפגישת היכרות ואת מי לא. על פי רוב, השלב הבא לאחר ה-One Pager יהיה מצגת למשקיעים.

לקוחותינו גייסו כ – 200 מליון ש"ח בשנתיים

  • בניית מצגת למשקיעים והכשרה להצגתה    לפרטים
  • תקציר מנהלים ו- One Pager    לפרטים
  • בניית תוכנית עסקית      לפרטים

077-9555606

תפקיד המצגת מאידך אינו סטנדרט קבוע כמו ה- One Pager וזאת מכוון שישנן כמה אסכולות של איך יש להציג את המצגת ועל ידי מי. האסכולה הנפוצה טוענת שהמצגת תומכת ביזם בזמן פגישה עם משקיעים והיזם עצמו מפרט מידע נוסף שאינו במצגת. אסכולה נוספת טוענת כי מצגות נשלחות גם במייל ולכן עליהן להעביר את המסר של המיזם באופן עצמאי שלא תלוי ביזם בשלב ההתרשמות הראשונית.

אני מאמין שזה קצת מהאסכולה הראשונה והרבה מהשנייה וזאת בעיקר על סמך גיוסים שנעשו בשנתיים האחרונות בעיקר לשוק ההייטק (כולל המובייל) ע"י לקוחות של גורן פתרונות עסקיים.

מנסיוני, נוצר מצב שמצגת אשר ערוכה נכון ובתמציתיות (תוכן שלא עולה על 10 שקופיות) עשויה להותיר על המשקיעים רושם חזק ועוצמתי יותר מה-One Pager. טכנית יותר קל למשקיע לעבור על מצגת ממוקדת מאשר לקרוא את כל הטקסט בעמוד אחד של התקציר.

 

להלן היתרונות העיקרים שיש למצגת בהשוואה לתקציר מנהלים:

• המצגת תמיד אסתטית יותר.
• הזרימה במצגת תהיה תמיד יותר נעימה לסוקר.
• תיאור המוצר יהיה יותר ויזואלי ומכאן יותר ברור לסוקר.
• המסר הגרפי יהיה יותר קליט.
• ההתרשמות מהיזמים תהיה טובה יותר (תמונות היזמים בד"כ יופיעו בשקופית "הצוות").

בעולם הטכנולוגי של היום אנחנו שולחים את כל המידע במייל, המצגת עוברת באותה קלות כמו ה-One Pager ולכן הייתי מציע לשקול לשלוח מצגת במקום תקציר מנהלים בשלב הראשון אלא אם כן ביקשו מפורטות אחרת. בפן הקצת יותר טכני, הייתי ממליץ לשלוח את המצגת בפורמט PDF (עם לינקים לסרטונים והדמיות) ולא ב-PPT או KEYNOTE כי אתם מסתכנים בחוויה שלילית של המשקיע אם המצגת אינה נפתחת כמו שצריך.